Jakie urządzenia ułatwiają transport osób chorych

Opublikowano: 8 miesięcy 4 tygodnie temu Autor: Robert Górecki

Transport osób chorych lub starszych w wielu przypadkach może być nie lada wyzwaniem. Niepełna sprawność ruchowa sprawia, że transfer pacjenta w celu wykonania higieny lub zmiany sali może być dużym problemem dla personelu medycznego. Najlepiej, zatem wykorzystać tutaj profesjonalne urządzenia, które usprawniają cały proces i ułatwiają transportowanie osób chorych.

Jakie urządzenia ułatwiają transport osób chorych

[Artykuł sponsorowany]

Dzięki skorzystaniu z platform i wózków możliwe jest przewożenie pacjentów bez względu na wagę oraz stan ich zdrowia. Przedstawiamy najlepsze urządzenia, które wspomagają proces przenoszenia chorego.


Platforma usprawniająca transfer pacjenta


Podstawowym urządzeniem wykorzystywanym w branży medycznej do przemieszczania pacjenta jest platforma do transferu pacjenta. Idealnie sprawdza się w przypadku osób niesamodzielnych i gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie transportu. Przede wszystkim platforma jest wyposażona w stabilne miejsce na nogi, a także podpory na kolana oraz łokcie. Dzięki temu transport pacjenta niesamodzielnego przebiega sprawnie i bardzo bezpiecznie. Dla ułatwienia transportu nowoczesne platformy wyposażone są w specjalne kółka. Dzięki temu możliwy jest transport zarówno po powierzchniach płaskich, jak i po schodach.

Platforma do przemieszczania pacjenta

Platforma do transferu chorego może znaleźć zastosowanie m. in. w Domach Pomocy Społecznej, hospicjach, szpitalach i wielu innych placówkach medycznych. Usprawniają realizację wielu zadań medycznych i pomagają w transporcie chorych na poszczególne zabiegi i badania.


Dźwigi do przesuwania pacjenta niesamodzielnego


Dobrym wyborem do przesadzania chorego z łóżka na platformę lub wózek inwalidzki mogą być dźwigi. Pozwalają na podniesienie osoby o zmniejszonej zdolności poruszania i bezpieczne ich przeniesienie na urządzenia służące bezpośrednio do transportu. Przenoszenie pacjenta za pomocą dźwigów pozwala na bezpieczny transfer pacjenta, a przy tym ogranicza ryzyko wystąpienia uszkodzeń ciała. Dźwigi gwarantują stabilne podparcie na całej powierzchni ciała i tym samym do minimum ograniczą dyskomfort związany ze zmianą pozycji. Są idealnym wyborem przede wszystkim do przenoszenia osób o większej wadze, których transport bez użycia odpowiedniego sprzętu może być bardzo problematyczny.

Odpowiednio użyte ułatwiają także obracanie pacjenta w celu uniknięcia pojawienia się odleżyn. Szerokie możliwości wykorzystania sprawiają, że dźwigi są wartymi rozważenia narzędziami, które mogą sprawdzać się pod wieloma względami znakomicie.


Gdzie kupować najlepszy sprzęt do przemieszczania pacjentów?


Zakup odpowiednich urządzeń, które pomagają w transporcie pacjentów nie jest łatwym zadaniem. Niezbędne jest tutaj sięgnięcie po oferty renomowanych dostawców sprzętu medycznego. W najlepszych sklepach można liczyć na otrzymanie urządzeń, które wspomogą personel medyczny, a przy tym będą posiadały stosowne atesty. Certyfikaty potwierdzają wysoką jakość wykonania, a także bezpieczeństwo stosowania. Tym samym gwarantuje to, że transfer pacjenta będzie odbywał się z zachowaniem wszystkich procedur i nie będzie związany z ryzykiem upadku osoby chorej.

Dobrym miejscem do zakupu najlepszych urządzeń mogą być tutaj sklepy internetowe, które specjalizują się w dostarczaniu sprzętu do zastosowań medycznych. Najlepsze przedsiębiorstwa oferują szeroki wybór produktów, z których łatwo wybrać spełniające oczekiwania. W bogatej ofercie można znaleźć rozwiązania skierowane do pracy z osobami z dużymi ograniczeniami ruchu. Dodatkowo internetowe sklepy ze sprzętem medycznym pozwalają na wygodne zakupy oraz możliwość łatwego zamówienia wszystkich potrzebnych pomocy do transferu osób chorych.