Szczyrkowska Ski Arena. Poznaj BSA

Opublikowano: 11 miesięcy 2 dni temu Autor: Robert Górecki

Szczyrk to miasto, które bez wątpienia słynie z wielu ciekawych atrakcji turystycznych, ale to właśnie Beskid Sport Arena jest jednym z tych miejsc, które każdego roku bezwzględnie przyciąga rzesze turystów.

Szczyrkowska Ski Arena. Poznaj BSA

[Artykuł sponsorowany]

Zimą to istny raj dla narciarzy, zarówno tych początkujących, jak i tych, co narty kochają od wielu lat. Warto, więc sprawdzić, co oferuje BSA i kto znajdzie tam coś ciekawego dla siebie.


Zabawa na całego w BSA - na co mogą liczyć turyści?


Szczyrkowska Ski Arena to nowoczesny i interesujący ośrodek narciarski zlokalizowany w Szczyrku, dokładnie w uroczej Dolinie Biłej. Łatwo tam trafić pieszo z pobliskich ośrodków i pensjonatów, własnym środkiem transportu na jeden z bezpłatnych parkingów albo skibusem, który obsługuje przystanki autobusowe, zlokalizowane w ważniejszych punktach miasta. Zimą w ośrodku BSA na narciarzy czekają cztery trasy o łącznej długości 3,2 km oraz różnym poziomie trudności, dzięki czemu w BSA można szkolić swoje umiejętności, jak i liczyć na odpowiednią dawkę adrenaliny na bardziej zaawansowanych odcinkach.

To, co dodatkowo przyciąga turystów do tego ośrodka - i to na cały dzień, to dobrze zorganizowane zaplecze gastronomiczne. Przyjemnie urządzona restauracja z grill barem zaprasza bowiem na dobry obiad, kolację czy naładowanie baterii przy pysznej kawie albo grzanym winie.

BSA co prawda nie oferuje noclegów, ale blisko ośrodka znajduje się wiele hoteli i pensjonatów. Jeśli więc ktoś szuka czegoś w bliskiej odległości stoków narciarskich, to z powodzeniem znajdzie coś idealnego dla siebie.


W jaki sposób szczyrkowskie BSA dba o narciarzy?


Dla klientów ośrodka narciarskiego BSA nie tylko wyciągi, trasy czy parkingi i lokale gastronomiczne są ważne. Dla wielu narciarzy istotna jest przecież dobrze zaopatrzona wypożyczalnia sprzętu narciarskiego czy szkoła, gdzie instruktorzy zapewnią wsparcie zarówno młodszym, jak i starszym kursantom.

Tutaj BSA otrzymuje naprawdę wysokie oceny. Na plus zapisuje się choćby właśnie wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, gdzie narty i deski snowboardowe są zachowane w doskonałym stanie technicznym. W ofercie dostępne są nie tylko modele dla amatorów i początkujących narciarzy, ale także dla doświadczonych maniaków zimowych sportów. W BSA znajduje się też serwis gdzie istnieje możliwość przygotowania do jazdy czy naprawienia własnego sprzętu. Oferta dotyczy między innymi naostrzenia krawędzi albo wyrównania ślizgu. Znakomita jest również sama szkoła dla narciarzy i przedszkole narciarskie dla najmłodszych, w którym zajęcia prowadzą doświadczeni i cierpliwi instruktorzy.

Warto wspomnieć, że w BSA karnety na stoki można wykupić również online, a dobre oświetlenie tras, pozwala z nich korzystać nawet po zmroku.


Nowoczesna infrastruktura w korzystnej cenie


Szczyrkowskie ośrodki narciarskie nie narzekają na brak gości w sezonie zimowym. Jest to efektem dobrych, zrównoważonych cen, gdyż karnety zdecydowanie nie nadwyrężają kieszeni narciarzy. Co jednak najbardziej cieszy turystów, to nowoczesna infrastruktura, dzięki której pobyt w Szczyrku jest przyjemny i bezstresowy.

Tutaj na uwagę zwracają przede wszystkim wyciągi i nowoczesne koleje linowe. Na oficjalnej stronie ośrodka Beskid Sport Arena można przeczytać, że trzy wyciągi narciarskie BSA osiągają przepustowość 4000 osób na godzinę. Takie liczby robią wrażenie i wręcz gwarantują, że narciarze nie spędzą całego dnia w kolejkach. BSA zapewnia też rewelacyjne warunki śniegowe i to przez cały sezon. Jest to zasługą dobrego sprzętu naśnieżającego, który w sezonie pracuje bez przerwy, dbając o odpowiednie warunki także w godzinach popołudniowych czy wieczornych.

Zresztą na temat tego, jak jest w BSA wcale nie trzeba wierzyć na słowo, bo dzięki kamerom, które transmitują obraz na żywo z górnych i dolnych stacji, można łatwo samemu przekonać się, że warto spakować walizkę i na zimowy czas ruszyć właśnie do Szczyrku.