Możliwość wyboru pomiędzy linkami dofollow i nofollow

Opublikowano: 3 tygodnie 6 dni temu Autor: Robert Górecki

W dniu dzisiejszym została wprowadzona nowa funkcja w naszych katalogach. Teraz dodając wpis możesz zdecydować czy link prowadzący do Twojej strony ma zostać wprowadzony jako "dofollow" czy "nofollow". Wprowadzenie opcji wyboru daje użytkownikowi pełną kontrolę nad sposobem, w jaki jego linki wychodzące będą postrzegane przez wyszukiwarki.

Możliwość wyboru pomiędzy linkami dofollow i nofollow


Linki "Dofollow"


Linki "dofollow" to domyślny typ linków w Internecie, które przekazują tzw. "sok linkowy" (ang. link juice) z jednej strony na drugą. W kontekście SEO (Search Engine Optimization) sok linkowy to metafora określająca wartość, która jest przekazywana do strony docelowej, co może poprawić jej pozycję w wynikach wyszukiwania.


Linki "Nofollow"


Linki "nofollow" stanowią sposób na oznaczenie linków, które nie powinny przekazywać "soku linkowego" do strony docelowej. Ten typ linku jest używany, aby powiedzieć wyszukiwarkom, że dany link nie powinien mieć wpływu na ranking strony docelowej. Jest to przydatne w wielu kontekstach, na przykład, gdy chcemy zdywersyfikować swój profil linków.


Jak dokonać wyboru pomiędzy linkiem "Dofollow" a "Nofollow"


Podczas wypełniania formularza umożliwiającego dodanie wpisu będziesz miał możliwość wyboru, w jaki sposób link do strony będzie prezentowany dla wyszukiwarek:

  • Aby ustawić link jako "dofollow" pozostaw przełącznik skierowany w stronę prawą.
  • Aby ustawić link jako "nofollow" przestaw przełącznik w stronę lewą.

Możliwość wyboru pomiędzy linkami dofollow i nofollow


Wpływ na SEO


Możliwość wyboru pomiędzy "dofollow" a "nofollow" ma znaczący wpływ na SEO. Linki "dofollow" mogą poprawić widoczność strony, zwiększając jej autorytet w oczach wyszukiwarek. Z drugiej strony, nadużywanie linków "dofollow" może być interpretowane jako manipulacja wynikami wyszukiwania, co może skutkować sankcjami od wyszukiwarek. Dlatego warto mieć wybór i posiadać w swoim profilu również linki "nofollow" a nie tylko "dofollow" - ważna jest równowaga.

Podobne posty