Depilacja laserowa i laser do depilacji: Co musisz wiedzieć

Opublikowano: 9 miesięcy 2 tygodnie temu Autor: Robert Górecki

Usuwanie włosów, zwłaszcza z okolic bikini jest bardzo problematyczne i czasochłonne. Nawet najdelikatniej wykonane golenie tych miejsc powoduje zaczerwienienie i podrażnienie. Na szczęście, z pomocą przychodzi laserowe usuwanie włosów.

Depilacja laserowa i laser do depilacji: Co musisz wiedzieć

[Artykuł sponsorowany]

Laserowe usuwanie włosów jest szczególnym rodzajem depilacji pozwalającym na szybkie, bezbolesne i trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia z dowolnej części ciała. Sprawdźmy, jaki laser najlepiej usuwa owłosienie i na jak długo wystarcza depilacja laserowa?

Laseroterapia jako najtrwalsza metoda depilacji polecana jest także osobom borykającym się z problemem wrastających włosków po wosku lub depilatorze. Trwałe usunięcie włosków to wyeliminowanie problemu ich wrastania. Już kilka zabiegów laseroterapii pozwala przez dłuższy czas cieszyć się efektem gładkiej skóry w różnych miejscach całego ciała.


Skorzystaj z depilacji laserowej! To działa!


Ogromną zaletą zabiegów depilacji laserowej jest to, że poza tak typowymi częściami ciała jak łydki, pachy czy bikini, pozwalają pozbyć się niechcianego owłosienia także z ramion, rąk, pośladków, karku, pleców, klatki piersiowej, linii brzucha, baczków, stóp i twarzy. Wybierając najlepszą bezbolesną depilację laserową warto wybrać ten salon, w którym laserowe usuwanie owłosienia odbywa się na sprzęcie najwyższej jakości.

Nowoczesnym sprzętem do depilacji, najtrwalej usuwającym niechciane włoski jest laser diodowy Soprano, który jest także najbezpieczniejszym spośród innych dostępnych na rynku urządzeń. Jego zasada działania opiera się na selektywnej fototermolizie polegającej na wytwarzaniu przez urządzenie światła lasera niszczącego włos, poprzez wypalanie w nim komórek odżywczych znajdujących się w mieszku włosowym, co tym samym zapobiega ich regeneracji i ponownemu odrastaniu.


Zabieg depilacji laserowej - przeciwwskazania


Chociaż laseroterapia jest bezpiecznym zabiegiem, to jednak dla pewnej grupy osób światło lasera może doprowadzić do wystąpienia nieprawidłowych odczynów na skórze i nie tylko. Do przeciwwskazań, całkowicie eliminujących pacjentów do zabiegu depilacji laserowej należą:

 • opalenizna,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • uszkodzenia i podrażnienia naskórka,
 • choroby skóry takie jak łuszczyca, grzybica, bielactwo, AZS,
 • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • przyjmowanie leków fotouczulających takich jak retinoidy, izotretinoiny, antybiotyki, leki antydepresyjne, sterydy,
 • cukrzyca insulinozależna,
 • padaczka,
 • nowotwory,
 • zaburzenia pigmentacji skóry,
 • skłonności do powstawania bliznowców,
 • skłonności do powstawania przebarwień,
 • brodawki skórne.

O możliwości wykonania zabiegu informuje kosmetolog przeprowadzając wywiad z pacjentem, podczas którego może zaproponować najbezpieczniejszy sposób usunięcia niechcianych włosków.


Depilacja laserowa dla każdego obszaru ciała


Depilacja laserowa wykonywana w najlepszych salonach to gwarancja bezpieczeństwa i pewność prawidłowo przeprowadzonego zabiegu przez doświadczony i odpowiednio wyszkolony personel. Decydując się na depilację laserową przeprowadzoną laserem diodowym Soprano każda okolica ciała jest bezpieczna i wolna od podrażnień, a sam zabieg jest skuteczny i komfortowy.

Zastanawiasz się ile zabiegów depilacji laserowej należy wykonać, aby usuwanie owłosienia było jak najbardziej skuteczne? Pamiętajmy, że jeden zabieg depilacji laserowej nie usunie całego owłosienia. Aby efekt gładkiej skóry pozostał z nami jak najdłużej należy wykonać kilka zabiegów w równych odstępach czasowych. Ze względu na to, że podczas zabiegu usuwane są włosy w fazie aktywnego wzrostu, w celu usunięcia całkowitego owłosienia potrzebna jest seria 4-8 zabiegów wykonywanych 4-6 tygodniowych odstępach.

Poprawnie wykonana depilacja laserowa zapewni nam trwałą skuteczność zabiegu. W ten sposób pozbywamy się włosów na stałe. Czasem zdarza się, że po pewnym czasie zauważymy pojedyncze włoski. Wówczas konieczne będzie przeprowadzenie tzw. zabiegu przypominającego. Liczba i częstotliwość zabiegów uzależniona jest od wieku, płci, gęstości włosów, fototypu skóry oraz gospodarki hormonalnej pacjenta.


Laser diodowy - bezpieczny i skuteczny


Nowoczesny laser diodowy zapewniający bezpieczną i skuteczną depilację niechcianego owłosienia wyposażony jest w specjalną głowicę z opatentowanym trybem Smooth Pulse pozwalającym na wykonywanie zabiegu depilacji laserowej bez potrzeby jej odkładania, co skraca czas trwania zabiegu depilacji. Ponadto skuteczny laser diodowy wyposażony jest także w rewolucyjny system chłodzenia redukującym do minimum ryzyko powstania skutków ubocznych zabiegu.

Depilacja bikini i innych części ciała przeprowadzana w oparciu o najnowocześniejszy laser diodowy stanowi najbardziej efektywną i szybką metodę redukcji owłosienia z różnych okolic ciała. Depilacja laserowa jest zatem bezbolesnym, komfortowym i skutecznym zabiegiem, gwarantującym trwałe rezultaty z zastosowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. Już dziś pozbądź się niechcianego owłosienia raz na zawsze! Postaw na laser do depilacji, by przez długi czas cieszyć się aksamitnie gładką i miękką skórą bez irytujących włosków.