Jakie sprzęty i umiejętności przydają się w survivalu miejskim

Opublikowano: 1 miesiąc 1 tydzień temu Autor: Robert Górecki

Survival to umiejętność przetrwania w trudnych warunkach, w kryzysowych sytuacjach. Pod tym pojęciem kryje się jednak kilka rodzajów survivalu. Tym, który będzie nas interesował w przypadku niebezpieczeństw i zagrożeń występujących w środowisku miejskim, jest właśnie survival miejski. Jakie sprzęty i umiejętności warto posiadać, aby być przygotowanym na kryzysowe sytuacje, które mogą nas zastać nawet we własnym mieszkaniu?

Jakie sprzęty i umiejętności przydają się w survivalu miejskim

[Artykuł sponsorowany]


Survival miejski - czym się charakteryzuje?


Rozmaite zagrożenia, niebezpieczeństwa i sytuacje kryzysowe mogą nas zastać w mieszkaniu, domu, w galerii handlowej, na podziemnym parkingu, czyli w miejskiej dżungli. Wszędzie tam, gdzie na co dzień nie dostrzegamy zagrożenia, ono również występuje.

Oczywiście dużo łatwiej jest się zgubić, napotkać niebezpieczeństwo i próbować przetrwać w lesie czy prawdziwej dżungli niż w mieście, ale i w tym drugim przypadku warto być przygotowanym na rozmaite okoliczności. Survival miejski obejmuje zatem umiejętność poradzenia sobie, przetrwania i przeżycia np. w trakcie ataków terrorystycznych czy też katastrof naturalnych. W tej kategorii znajdujemy również występowanie kryzysowych sytuacji, takich jak brak wody, pożywienia, prądu, a nawet problemy z utrzymaniem warunków higienicznych.


Sprzęt przydatny w survivalu miejskim


W survivalu miejskim liczy się wyposażenie w sprzęt, który pozwoli zabezpieczyć siebie, bliskich, a w razie konieczności osoby postronne. W grę wchodzą m.in. sprzęty czy narzędzia, dzięki którym można przetrwać bez dostępu do czystej wody, prądu czy łączności. Co zatem warto mieć pod ręką?

Podstawowe wyposażenie - niezależnie od zastanej sytuacji - obejmuje nóż, scyzoryk lub multitool. Do tego zapałki, zapalniczka czy krzesiwo, latarka i zapas baterii, a także radio. Wiele z takich produktów można zakupić na stronie https://karaluch.com.pl/.

Warto również zadbać o przygotowanie apteczki z lekami podstawowymi oraz tymi, które przyjmowane są na stałe, w przypadku schorzeń przewlekłych. W warunkach zagrożeń zastanych w mieście może się przydać folia termiczna, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy nie będzie można liczyć na ogrzewanie.


Umiejętności przydatne w survivalu miejskim


Jeśli zaś chodzi o przygotowanie pod względem merytorycznym, przede wszystkim dobrze jest mieć opracowany plan ewakuacji. Należy zapoznać się z mapą najbliższych schronów bądź innych miejsc nadających się do schronienia. Warto nauczyć się na pamięć najważniejszych telefonów do służb ratunkowych, a także do osób z rodziny bądź znajomych, którzy w niektórych sytuacjach mogą przyjść z pomocą.

W survivalu miejskim liczy się ponadto umiejętność szybkiego reagowania, podejmowania właściwych decyzji, radzenia sobie ze stresem i nieulegania presji.

W czasach, gdy ryzyko wystąpienia rozmaitych zagrożeń i sytuacji kryzysowych wydaje się nam być znacznie większe, warto zainteresować się survivalem miejskim. Po to, aby być przygotowanym na różne okoliczności, umieć przetrwać i uratować siebie i bliskich.