Jaki model lodówki do zabudowy wybrać? Sprawdzamy!

Opublikowano: 1 miesiąc 1 tydzień temu Autor: Robert Górecki

Chcesz kupić nową lodówkę? Wiele osób chętnie sięga po model do zabudowy. Dlaczego takie urządzenie sprawdzi się lepiej niż wolnostojące? Poznaj najważniejsze przewagi sprzętów do zabudowy i dowiedz się, na jakie parametry zwracać uwagę, kupując urządzenie do kuchni! Jaki model mamy wybrać? Przyjrzyjmy się bliżej.

Jaki model lodówki do zabudowy wybrać? Sprawdzamy!

[Artykuł sponsorowany]


Lodówka do zabudowy czy wolnostojąca?


Jedną z najważniejszych decyzji, jakie musisz podjąć, wybierając nowy sprzęt, jest wskazanie, czy szukasz urządzenia wolnostojącego, czy do zabudowy. To ostatnie ma wiele zalet! Po takie rozwiązania sięgają esteci, którym zależy na spójnym wystroju wnętrza. Gdy przyjdzie czas wymiany lodówki, nie będziesz poświęcać wielu godzin, by zdecydować się na model, który pasuje do odcienia kuchenki czy zmywarki. Znacznie łatwiejsze jest również utrzymywanie w czystości lodówki do zabudowy - odpada usuwanie uporczywych odcisków palców. Do atutów należy również zaliczyć dyskretniejszą pracę urządzenia - dodatkowa warstwa izolacji sprawia, że lodówka pracuje ciszej. Ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy aneks kuchenny połączony jest z salonem.

Gdy jesteś przekonany, że lodówka do zabudowy to rozwiązanie dla ciebie, pora określić, czy szukasz klasycznej chłodziarko-zamrażarki, lodówki podblatowej czy może modelu side by side. Ten ostatni jest popularnym zakupem do dużej kuchni. Pamiętaj jednak, że większy sprzęt oznacza większe zużycie prądu - dość szybko zauważysz różnicę w rachunkach. Dlatego precyzyjnie dobierz typ lodówki do twoich rzeczywistych potrzeb - kupowanie „na zapas” nie jest rekomendowane.

Na jakie parametry zwracać uwagę, porównując poszczególne urządzenia? Przede wszystkim przyjrzyj się bliżej:

 • pojemność;
 • wymiarom sprzętu;
 • klasie energetycznej;
 • generowanemu hałasowi;
 • łatwemu sterowaniu;
 • dodatkowym funkcjom;
 • zastosowanym technologiom, w tym No Frost;
 • udogodnieniom przechowywania określonego rodzaju żywności.

Lodówki do zabudowy znajdziesz w ofercie czołowych producentów AGD. Wybór jest nieco mniejszy niż sprzętów wolnostojących - bez większych trudności jednak znajdziesz coś dla siebie!


Polecane lodówki do zabudowy - popularne modele


Zobacz, które modele do zabudowy sprzedają się najlepiej! Każdy z nich zbiera pozytywne recenzje użytkowników.

 • SAMSUNG BRB26602FWW/EF - sprzęt za ok. 2500 zł. Pojemność chłodziarki to 193 l , zamrażarki - 74 Klasa energetyczna tego urządzenia to F, a generowany hałas - 35 db. Ciekawym rozwiązaniem jest technologia SpaceMax - dzięki unikatowej konstrukcji lodówka jest bardziej pojemna niż modele o tych samych wymiarach zewnętrznych. Jest tu również No Frost oraz funkcja szybkiego chłodzenia Power Freeze. Warzywa i owoce możesz przechowywać w specjalnie zaprojektowanej szufladzie Humidity Fresh, która zapewni im odpowiedni poziom wilgotności.

 • WHIRLPOOL WHC18T332 - model za ok. 3200 zł. Klasa energetyczna to w tym przypadku E, generowany hałas - 32 db. Chłodziarka ma pojemność 182 l, zamrażarka - 68 l. Jak inne modele tego producenta, urządzenie wyróżnia technologia Szósty Zmysł. Polega ona na ciągłym monitoringu i wychwytywaniu wahań temperatury po to, by szybko przywrócić optymalną jej wartość. Znajdziesz tu technologię No Frost i funkcję szybkiego mrożenia. Warzywa i owoce łatwo przechowasz w szufladzie FreshBox.

 • BEKO BCNA275E4ZSN - model za ok. 2500 zł, który odznacza się klasą energetyczną E. Sprzęt pracuje, generując hałas 38 db. Pojemność chłodziarki wynosi 185 l, zamrażarki - 69 l. Zastosowano tutaj technologię Neo-Frost, która eliminuje potrzebę rozmrażania. Spodoba ci się także HarvestFresh, czyli rozwiązanie, które - naśladując 24-godzinny cykl słońca - pozwala przedłużyć świeżość warzyw i owoców.

Chcesz poznać więcej propozycji? Sprawdź lodówki do zabudowy w sklepie MediaMarkt i zdecyduj, która z nich będzie najlepszym zakupem!