Cyklinowanie drewnianej podłogi to wbrew pozorom proces dość prosty i szybki, ale tylko jeśli naszą podłogą zajmie się profesjonalna firma parkieciarska. Cyklinowanie podłogi drewnianej - jak się przygotować? Większość osób przystępuje do cyklinowania parkietu dopiero po remoncie mieszkania czy domu. Warto pamiętać, że cyklinowanie często stosowane jest także po ułożeniu nowej podłogi zwłaszcza, gdy pojawią się jakiekolwiek nierówności. Parkiety i mozaiki cyklinuje się też, aby uzyskać lepszy efekt po lakierowaniu. Cyklinowanie podłóg wymaga zatem pewnych przygotowań.

Ekipy cykliniarzy z Warszawy lubią pracować na dużych powierzchniach na raz. Skraca to ich czas pracy i pozwala na lepsze, wydajniejsze zorganizowanie robót. Rodzi to pewien problem, bo zwykle meble i wszystko, co może stać na podłodze trzeba usunąć z powierzchni cyklinowanej. Czasami stosuje się do tego jeden pokój. Kiedy pozostałe pomieszczenia w mieszkaniu zostaną wycyklinowane, meble rozkłada się i przechodzi się do prac w tym jeszcze nie zrobionym pokoju. Idealną sytuacją jest jednak całkowite opróżnienie mieszkania i odsłonięcie podłóg drewnianych.

Cyklinowanie podłóg - o czym należy pamiętać? Wiele ekip obiecuje nam cyklinowanie bezpyłowe. To duży komfort zarówno dla pracujących fachowców jak i dla właściciela lokalu. Jednak należy tu pamiętać, że cyklinowanie podłóg bezpyłowe pozostawia mimo wszystko minimalne zabrudzenia. Są one łatwe do usunięcia, ale w przypadku dosychających ścian, mogą np. zostać trwale związane niwecząc trud włożony w wykończeniówkę! Druga rzecz to twardość lakierów. Większość specjalistów zastosuje zapewne bardzo twarde lakiery ceramiczne. Warto jednak zastanowić się, czy chcemy tu mat, półmat, czy pełny połysk. Jeśli mamy możliwość warto jest też sprawdzić, jak taka podłoga zachowuje się u kogoś, kto niedawno podejmował się cyklinowania.
Miejscowość Warszawa
Region Mazowieckie
Telefon +48 510 092 018