Jamniki długowłose. Hodowla Santander FCI

Jamniki długowłose. Hodowla Santander FCI

Dodano: 10 lat 1 miesiąc temu
Jamniki długowłose miniaturowe i królicze w hodowli Santander. Jamnik długowłosy miniaturka pies reproduktor NASH della Canterana - Vice Zwycięzca Świata.

Jamnik to mały pies o twardym zrównoważonym charakterze, wierny, czuły, zabawny i odważny. Jamniki należą do grupy psów myśliwskich zwanych norowcami, oddającą nadzwyczajne usługi myśliwym podczas polowań. Z założenia, wynikającego z budowy anatomicznej tej rasy, są one używane głównie do pracy pod ziemią, lecz doskonale sprawdzają się jako tropowce.

Jamniki hodowane są w trzech odmianach włosa:

1. Jamniki krótkowłose.
2. Jamniki długowłose.
3. Jamniki szorstkowłose.

W każdej z tych odmian wzorzec rasy rozróżnia jeszcze trzy typy wielkości podyktowane przede wszystkim potrzebami myśliwych i wykorzystaniem użytkowości tej rasy.

Jamniki standardowe idealne do pracy pod ziemią na lisy i borsuki, świetne nad ziemią jako tropowce.

Jamniki miniaturowe z obwodem klatki piersiowej do 35 cm idealne w norach na lisy jak i do pracy po tropie postrzelonej zwierzyny.

Jamniki królicze z obwodem klatki piersiowej do 30 cm jedyne tak przydatne do polowań na króliki, aczkolwiek potrafią sobie poradzić także w norze z lisem i są doskonałe jako tropowce.

Jamniki mają doskonale rozwinięty instynkt łowiecki i predyspozycje do pracy nie tylko w norach, ale także w polu i lesie. Pomimo krótko nożności jamnik nie traci nic z pełnej użytkowości.

Wychowanie jamnika nie sprawia najmniejszego problemu i proszę mi wierzyć, jeśli ktoś miał kiedykolwiek psa tej rasy doskonale rozumie, że potrzebuje on jak każda istota żywa : ciepła, uczucia, zrozumienia i odrobinę dyscypliny ze względu na swoje korzenie myśliwskie.

Ale to nic w porównaniu z tym co on daje w zamian: bezgraniczne oddanie, wierność i miłość.

Jamnik nie jest tylko psem, jamnik jest członkiem rodziny.
Nazwa firmy Santander FCI
Ulica ul. Jana III Sobieskiego 7/3
Kod pocztowy 81-761
Miejscowość Sopot
Telefon 501 423 956
E-Mail santander@santander-psy.pl