Gabinet Psychoterapii Przestrzeń Spotkania to przestrzeń, którą stworzyliśmy, aby pomagać i dawać przestrzeń do rozwoju osobistego. Uważamy za przywilej móc robić to, co robimy. Jesteśmy psychoterapeutami systemowymi, stowarzyszonymi w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu. Gabinet Psychoterapii Przestrzeń Spotkania założyliśmy pierwotnie z myślą o pomaganiu małżeństwom w kryzysie, jednak wkrótce podjęliśmy się także pomagania osobom zgłaszającym się ze swoimi indywidualnymi tematami.

Prowadzimy psychoterapię w nurcie systemowym, w którym szczególne znaczenie ma dla nas perspektywa jakiej klient używa do snucia swojej opowieści. To klient jest "ekspertem od własnego życia". My, jako terapeuci, jesteśmy tylko ekspertami od prowadzenia rozmowy w taki sposób, by klient mógł dostrzegać rozwiązania swoich problemów, poprzez szukanie odpowiedzi na pojawiające się w rozmowie terapeutycznej pytania. Pomagamy także osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych oraz od czynności. Uzależnienie rozumiemy, bazując na koncepcji systemowej dr Rudolfa Kleina, jako ograniczenie możliwości wyboru.

Psychoterapia jest tutaj procesem przywracającym tę możliwość, "re-autoryzującym" życie klenia w tym obszarze. Pracując z parami, robimy to w koterapii, czyli pracujemy razem jako para terapeutów z przychodzącą do nas parą klientów. Jednak prawdziwym klientem, czy też "pacjentem" terapii w tym przypadku jest relacja łącząca parę. To związek jest pacjentem, nie tworzące go osoby. Oprócz głównego nurtu - terapii systemowej, wykorzystujemy także nurty pokrewne - terapię narracyjną, terapię skoncentrowaną na emocjach EFT oraz terapię skoncentrowaną na rozwiązaniu (BSFT - Brief Solution Focused Therapy). Korzystamy także z technik poznawczo-behawioralnych. Zapraszamy serdecznie! Iwona i Marcin Ziemniewiczowie.