Kiedy zbliża się Dzień Dziecka szukamy pomysłu na upominek dla naszej pociechy. Czym kierować by kupić super prezent dla dziecka? Nie za każdym razem cena jest dobrym doradcą w kwestii zakupu, nie koniecznie kosztowne oznacza solidne. Zanim przystąpimy do zakupów, musimy zastanowić się czego tak naprawdę poszukujemy i w jakim przedziale cenowym. Na rynku jest w tym momencie tak ogromny wybór zabawek, gier, książek i rozmaitych akcesoriów dla maluchów, że bez wątpienia uda się coś odnaleźć w sensownej cenie, a jednocześnie dobrej jakości.

Kluczowe jest to, by wybierać zabawki mądrze, to tzn. tak, aby dziecko miało z nich jak najwięcej korzyści i nauki. Maluchy w różnym wieku, potrzebują innych zabawek. To co będzie oddziaływało na maluszka, nie jest już dobre dla przedszkolaka i na odwrót. Maluch nie potrzebuje wiele, uraduje go grzechotka, gryzak, czy każda wydająca dźwięk zabawka. Prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym i szkolnym, będzie odpowiedni wówczas, gdy oprócz dobrej zabawy zagwarantuje mu rozwój umysłowy. Komputerowe programy i gry edukacyjne z pewnością spełnią tu największą rolę, jako że rozbudują kreatywność dziecka, jego wyobraźnię i wspomogą koncentrację, która jest tak niesłychanie ważna w tym wieku.

Przykładem jest seria gier i programów edukacyjnych Akademia Umysłu. Takie programy i gry edukacyjne stanowią super rozrywkę i zabawę, w którą dziecko może bawić się samodzielnie lub w gronie kolegów czy rodziny. To mądry i rozwijający prezent dla dziecka, z którego może ono korzystać przez długi czas zmieniając np. poziom trudności gier. Również książki są dobrym pomysłem na prezent dla dziecka w każdym wieku. Może to być także wspólne wyjście do ZOO, kina czy na lody.