Laser przecina metal poprzez stopienie materiału w skupionej wiązce. Może to powodować utwardzanie rantu będących w obszarze oddziaływania temperatury pochodzącej ze spalania wiązką laserową działamy także jako Cięcie laserem Bydgoszcz. W dużo sytuacjach ten efekt uboczny może być jak najbardziej korzystny i właściwy. Ma to miejsce w przypadku, gdy element wychodzący spod wiązki lasera jest już produktem ostatecznym, a w każdym razie nie będzie już później poddawany obróbce mechanicznej.

W sytuacji, kiedy dalsza obróbka jest konieczna, utwardzenie może stanowić problem. Warto wziąć także pod uwagę, iż niektóre maszyny laserowe CNC wycinając dziurę w stali nadają jej nieco stożkowatą charakterystykę. Jest ona szersza u wejścia, zwężając się przy końcu są w wielu wypadkach różnice o wartościach. Przyjmuje się, że najmniejsza wielkość wycinanego w metalu dziury stanowi ok 20% grubości metalu w porównaniu do standardowych sposobów, gdzie relacja ta jest na poziomie 200%, wynik jest super.

StalPol-Laser oferuje wysokiej jakości cięcie laserem blachy czarnej. Cięcie wykonywane jest z dokładnością od 0.05 mm do 0,15 mm w zależności od trwałości materiału podkładowego. Poprzez zastosowanie nowych technologii i najlepszych maszyn marki Bystronic™ z laserem Bysprint™ dajemy Ci pewność, że proces Cięcie laserem nie będzie w żaden sposób zakłócony, co stanowi podstawę właściwej realizacji zlecenia.
Nazwa firmy StalPol
Ulica ul. Armii Krajowej 23, 62-504 Konin
Region Wielkopolskie
Telefon +48 63 244 27 56
E-Mail biuro@stalpol-laser.pl