Sekretykobiet.com.pl

Sekretykobiet.com.pl

Dodano: 8 lat 3 tygodnie temu
Coraz więcej mówi się o zdrowym stylu życia. Co składa się na to zjawisko? Oczywiście porzucenie wszelkich nałogów, wysiłek fizyczny, ale przede wszystkim zdrowe odżywianie. Niestety, zmiana nawyków żywieniowych, nawet jeśli nie chodzi o rygorystyczną dietę, wcale nie należy do procesów łatwych. W sieci, poradnikach aż roi się od porad jak zacząć się zdrowo odżywiać. W teorii, na papierze kart magazynów wydaje się to łatwe, w praktyce - na początku należałoby jednak podjąć małe kroki, które z pewnością pomogą osiągnąć cel.

W końcu jesteśmy tym, co jemy - któż z nas chciałby być tłustym burgerem? Kluczową kwestią jest regularne spożywanie posiłków. Najczęstszym błędem popełnianym przez osoby odchudzających się jest rezygnowanie z posiłków. Niestety, organizmu nie można oszuka, trzeba dostarczać mu odpowiedniej dawki kalorii. Ważna jest odpowiednia porcja, jakość i rodzaj produktów. Regularne picie wody, również jest ważne, ponieważ pozwala wypłukać z ciała toksyny i inne szkodliwe substancje, w zamian ofiarując ciału mnóstwo minerałów!

Nie mniej istotne będzie wyeliminowanie cukru z diety. Jest to składnik, który jest potrzebny organizmowi, jednak warto wprowadzać go za pośrednictwem owoców w różnej formie - suszonych owoców, świeżo wyciskanych soków, musów. By organizm prawidłowo funkcjonował warto wprowadzić do diety także warzywa, poddane odpowiedniej obróbce termicznej. Jest to kluczowe, ponieważ wysoka temperatura niszczy w warzywach to co wartościowe, a więc sole mineralne witaminy no i przede wszystkim... smak!