Rower elektryczny czy górski, który wybrać na wycieczkę po Szczyrku

Opublikowano: 3 tygodnie 2 dni temu Autor: Robert Górecki

Kierując się do Szczyrku, turyści najczęściej liczą na odpoczynek na łonie natury. Będąc w tej urokliwej miejscowości, w paśmie Beskidu Śląskiego, warto skorzystać z jej dobrodziejstw w sposób aktywny. Turystyka rowerowa jest jednym z najlepszych na to sposobów. Jeżeli nie posiadamy własnego jednośladu, nic straconego...

Rower elektryczny czy górski, który wybrać na wycieczkę po Szczyrku?

[Artykuł sponsorowany]

... pomocą służy wypożyczalnia rowerów górskich i elektrycznych w Szczyrku.


Rowery górskie - czyli jakie?


Rowery górskie, zwane również MTB (jest to skrót od angielskiego zwrotu Mountain Terrain Bike), to wytrzymałe jednoślady przystosowane do jazdy w trudnych warunkach. Cechują się wytrzymałą konstrukcją i solidną ramą (zazwyczaj wykonaną z materiałów takich, jak aluminium, stal czy karbon). Posiadają szerokie opony z bieżnikiem zaprojektowanym specjalnie w celu zwiększenia przyczepności. Większość rowerów górskich posiada amortyzatory - niektóre tylko na przednim kole, niektóre zaś na obu.


Rowery górskie elektryczne - charakterystyka


Na rynku dostępne są również rowery górskie wyposażone w silnik elektryczny. Posiadają one właściwie te same właściwości jezdne, co tradycyjne rowery górskie. Dzięki systemowi wspomagania ułatwiają jednak jazdę po wymagającym, górskim terenie - zwłaszcza zaś podjeżdżanie. Silnik może uruchamiać się automatycznie po rozpoczęciu pedałowania, natomiast dzięki wbudowanemu kontrolerowi dostosowuje się on do ruchów rowerzysty, dobierając odpowiedni poziom wspomagania.

Rowery górskie elektryczne wyposażone są w specjalną ramę. Podróżując na tego typu jednośladzie warto pamiętać, by nie doprowadzić do rozładowania baterii - jazda bez wspomagania jest bowiem na nim trudniejsza niż na zwykłym rowerze. Ma to miejsce głównie z powodu jego wagi - przez wbudowaną baterię i silnik jest on nieco cięższy.


Jaki rower wybrać?


Planując wycieczkę rowerową po Szczyrku, należy zastanowić się, jaki rodzaj roweru wybrać. Oba rodzaje rowerów - zarówno tradycyjne górskie, jak i elektryczne, mają swoje zalety. Warto jednak pamiętać, że to, jaki rower sprawdzi się u nas, zależy w głównej mierze od naszej kondycji oraz od trasy, jaką planujemy przemierzyć. Pomocna w podjęciu decyzji może okazać się wypożyczalnia rowerów, gdzie pracownicy posłużą fachową opinią i dobiorą odpowiedni jednoślad.

Jedną z topowych w Szczyrku wypożyczalni rowerów jest Trip2Bike. W swoim asortymencie posiada kilkadziesiąt modeli rowerów MTB i elektrycznych w różnych rozmiarach. Pracownicy przed oddaniem roweru klientowi wtajemniczają go w jego obsługę. Jeśli więc nigdy nie mieliśmy styczności z rowerami górskimi, możemy być spokojni. Ekipa Trip2Bike służy pomocą także w kwestii trasy - nie tylko zaproponuje nam najatrakcyjniejsze szlaki dopasowane do naszego stopnia zaawansowania, ale również dobierze odpowiedni do nich rower.


Dla dorosłych i dla dzieci


Trip2Bike oferuje szeroki wybór rowerów do zadań specjalnych - full i hardtail. Posiada również mniejsze rozmiary rowerów, przystosowane specjalnie dla dzieci i młodzieży. Jednoślady są regularnie serwisowane, dzięki czemu użytkownik może czuć się bezpiecznie, przemierzając górzyste tereny. Niezależnie od tego, czy planujemy samotną wyprawę rowerową, czy też przejażdżkę większą grupą - Trip2Bike na pewno dostosuje się do naszych oczekiwań.


Sprawdź już dziś!


Z zalet turystyki górskiej może skorzystać każdy. Kluczem jest dopasowanie odpowiedniego roweru i trasy. By przekonać się na własnej skórze o zaletach tego sportu i podziwiać malownicze Szczyty Beskidu Śląskiego na rowerowym siodełku, nie trzeba daleko szukać. Wystarczy skontaktować się z Trip2Bike - jeżeli nie mamy możliwości przybycia do wypożyczalni osobiście, możemy skorzystać z opcji dowozu w dowolne miejsce w Szczyrku i okolicach. Szczegóły oferty oraz dane kontaktowe znajdują się na stronie https://www.wypozyczalniarowerowszczyrk.pl