Park-ogrodzieniec.pl Park Zamków Jurajskich

Park-ogrodzieniec.pl Park Zamków Jurajskich

Dodano: 13 lat 8 miesięcy temu
Park Zamków Jurajskich jest pierwszym w województwie Śląskim Parkiem Miniatur, który przedstawia znane budowle w nieco mniejszej skali niż ta do której przywykliśmy. Jura Krakowsko Częstochowska wciąż nazywana jest przez turystów nieodkrytą krainą, która czaruje ich swoim pięknem w niemal każdym miejscu, w którym się pojawią. Nierównomierne ukształtowanie terenu, spadziste kaniony oraz malownicze doliny - wszystko to można zobaczyć zwiedzając te tereny. Jednak największą ozdobą Jury są potężne zamki warowne rozmieszczone na wysokich, urwistych skalnych ścianach, które strzegły południowych granic naszego państwa przed najeźdźcami... dziś jednak stoją opustoszałe, zniszczone, zrujnowane.

Pomimo dużych zniszczeń, owe zamki wciąż przyciągają setki tysięcy turystów z całej Polski, którzy chcą zobaczyć te wspaniałe historyczne pamiątki. Jedno z najczęściej zadawanych pytań jakie pojawia się wśród zwiedzających brzmi... jak te zamki wyglądały kiedyś?

Dziś można znaleźć na to pytanie odpowiedź! Park Zamków Jurajskich po wielu miesiącach prac, zbierania dokumentacji historycznych oraz setek godzin prac modelarzy przedstawia... Rekonstrukcje zamków Jurajskich w miniaturze! Wszystkie zamki prezentowane w naszym Parku są wykonane w jednej skali 1:25 dzięki czemu turyści mogą bezpośrednio porównać je ze sobą. Jednym z największych zamków w naszym Parku jest miniatura Klasztoru w Ojcowie, która przy powierzchni około 20 metrów kwadratowych waży aż 100 kg!

Nasz Park Miniatur zlokalizowany jest w miejscowości Ogrodzieniec, tuż u stóp legendarnych ruin Ogrodzienieckiego Zamku. Park Miniatur nie zapomniał o najmłodszych członkach rodzin. Dla dzieciaków przygotowaliśmy bajkowy plac zabaw, na którym będą mogły do woli szaleć na takich atrakcjach jak dmuchany zamek, królewska zjeżdżalnia, podwójne huśtawki, koniki bujane czy też piaskownice.
Region Śląskie