Okna drewniane producent - Systemy okienne zagraniczne, są to m. in. okna angielskie, okna holenderskie, okna skandynawskie oraz okna francuskie i włoskie. Dlaczego to właśnie okna holenderskie lub skandynawskie są najczęściej wybierane przez inwestorów w Polsce? Okna o profilu holenderskim to propozycja przeznaczona na rynek holenderski. Okna drewniane w tym systemie - stolarka jest dostosowana do wymogów i standardów, obowiązujących na rynku holenderskim. System holenderski jest najbardziej zbliżony do systemu skandynawskiego pod względem zastosowanych konstrukcji i rozwiązań, jednakże różni się od niego grubością ramy oraz skrzydła.

Okna skandynawskie charakteryzują się szeroką ramą okienną oraz systemem otwierania na zewnątrz. Można również zdecydować się na system otwierania do wewnątrz - wszystko zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Rama okienna bardzo często stanowi podstawowy element konstrukcyjny budynku, dlatego też musi być ona trwała i wytrzymała. Do produkcji okien w systemie holenderskim powinno używać się drewna o ciężarze większym niż 600 kg/m3. W tego typu oknach stosowane są również mocne, stabilne ościeżnice.

W przeważającej części okna w systemie holenderskim to realizacje polegające na odwzorowaniu starej stolarki przy użyciu nowoczesnych technologii. Jedną z głównych cech wyróżniających te konstrukcje są ostre krawędzie oraz zdecydowanie zarysowane elementy składowe skrzydła i ramy okiennej. Bardzo charakterystyczną cechą jest wygląd okien holenderskich, a mianowicie ich kolorystyka. Bardzo często ramy okienne są malowane w innym kolorze niż skrzydła. Ten sposób montażu okien jest bardzo oryginalny - bardzo często stosuje się witraże ze starych okien, łącząc je w nowych oknach. Najbardziej popularnym kolorem okien holenderskich jest biały, kremowy lub dwukolorowy (kremowy ciemnozielony). Zobacz nasze okna drewniane.
Nazwa firmy Nardos
Ulica Olbrachcice
Kod pocztowy 42-265
Miejscowość Śląsk
Region Śląskie