Grzybica paznokci jest teraz jednym z najczęściej ocenianych udręk ze stopami, które leczy się u podologów lub dermatologów. Jej progres zaczyna się w łożysku paznokcia skądże rozprzestrzenia się wywołując grubienie, degradację oraz przemianę koloru (płyta formuje się mniej przezroczysta) a choćby i zerwanie. Z tego powodu staje się łamliwy i oddziela się od skóry. Kolejny stan to grzybica white superficial onychomycosis WSO. Wyróżnia się tym że pojawia się w formie białych plamek, które z czasem pokrywają się kredowym proszkiem.

W tej formie paznokieć nie ulega odkształceniu i nie oddziela się od łożyska. Statystycznie 3-5% społeczeństwa boryka się z tą chorobą z kolei częstotliwość jej występowania rozszerza się do 15% u Polaków w wieku powyżej 40 lat. W przeszłości przypuszczano że jest ona tylko problemem powierzchownym, co doprowadziło do sztucznego sformułowania, że nie wypada jej leczyć. Jednakże doświadczenie ukazało, że u 60% osób z tą dolegliwością dochodzi do wątpliwości psycho-społecznych. Osoby te mają problem z tym że nie mogą iść na basen, nosić sandałów, użytkować z darmowych pryszniców, itp. Nie napominając o paniach, które mogą mieć z tego źródła tak ogromne dolegliwości że nie zsuną skarpetek przed mężem.

Dużo osób przy tym skarży się na bóle stóp z tego powodu. Nieustannie źródłem zarażeń grzybicą paznokci jest też używanie nie wyczyszczonych narzędzi w przy manicure i pedicure, tym samym wypada zawsze zwracać uwagę czy salon jest wyposażony w autoklaw i czy sprzęt przed zabiegiem znajdują się w specjalnych pojemnikach co świadczy o tym że zostały odpowiednio wysterylizowane. Zapraszamy do naszego gabinetu podologicznego w Lublinie, aby podolog zajął się twoja stopą. Wszystkie choroby leczą u nas specjaliści z zakresu podologii, jak pękające pięty, pedicure leczniczy czy wrastające paznokcie.
Nazwa firmy Laser Look
Ulica Głęboka 10/36
Kod pocztowy 20-612
Miejscowość Lublin
Region Lubelskie
NIP 5050094508
Telefon 730 082 090
Facebook Facebook
YouTube YouTube